Zobacz, jak Cię widzą banki

frontpage

Wszystkie banki, SKOKi, a w chwili obecnej coraz częściej także firmy pozabankowe, decyzję o udzieleniu kredytu lub pożyczki uzależniają od badania zdolności kredytowej. Przy jej ocenie bardzo często posiłkują się raportem na nasz temat z Biura Informacji Kredytowej. Informacje zawarte w tym raporcie są na tyle ważne, że niemal każda zaległość, nawet kilkuzłotowa, może być podstawą do odmówienia udzielenia pożyczki. Dlatego też warto samemu się sprawdzić, zanim zrobią to za nas inni - oszczędzimy sobie czasu, pieniędzy i zakłopotania, gdyby okazało się, że widniejemy w BIKu jako niesolidni klienci.

 

Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, której zadaniem jest gromadzenie, integrowanie i udostępnianie danych dotyczących historii kredytowej klientów instytucji finansowych. Znajdziemy tam informacje o naszych kredytach, kartach kredytowych czy też debetach. Prócz wysokości naszego zadłużenia, BIK odnotowuje także terminowość spłat naszych zobowiązań. W większości przypadków nie ma się czego bać - brak opóźnień, oznacza wysoką ocenę punktową oraz większe szanse na kredyt. Niestety, działa to jednak w dwie strony - każde opóźnienie będzie na długo widoczne nie tylko dla nas, ale także dla banków, z których usług chcemy skorzystać.

Raport BIK nie jest jednak dostępny tylko dla instytucji finansowych - każdy może sprawdzić, co wie o nim BIK. Nie jest to zbyt czasochłonne. Najszybszą i najpewniejszym sposobem jest pobranie go ze swojego konta w bankowości internetowej. Coraz więcej banków oferuje takie usługi. Tutaj znajdziesz listę banków z raportem BIK. Konto w tym banku można założyć już w kilkanaście minut, bez wychodzenia z domu. I co równie ważne, cena takiego raportu jest tańsza, niż ta pobrana ze strony BIKu.

Raport BIK można też zamówić za naszym pośrednictwem. w RAMACH USŁUGI można otrzymać nie tylko własny raport BIK, ale także jego analizę. O tym, co zawiera nasza analiza, można przeczytać tutaj: ANALIZA RAPORTU BIK. Taka analiza znacznie ułatwi podjęcie decyzji, czy starać się o kredyt już teraz, czy może podjąć jakieś działania, które pozwolą na poprawę naszej oceny punktowej.

Z przykładowym raportem BIK można zaznajomić się tutaj: raport BIK

Jeśli są Państwo zainteresowani informacjami na swój temat z Biura Informacji Kredytowej oraz analizą tych informacji zachęcamy do kontaktu.

Obsługujemy:
bik  sbr  erif infomonitor krd